Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 05.07.2025, 11:57

Сайт вчителя початкових класів Пасічник Марії Анатоліївни

Меню сайту
Категорії розділу
Конспекти уроків [4]
Нормативно-правова база [7]
,,Методична скарбничка’’ [16]
Календарне планування [2]
Підручники 4 клас (нова програма) [5]
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Конспекти уроків

"Я у світі". 3 клас Головне чудо світу
14.11.2014, 22:31

Тема: Головне чудо світу

Мета: ознайомити учнів із змістом предмета «Я у світі», підручником «Я у світі», робочим зошитом; викликати інтерес до вивчення нового предмета; допомогти учням усвідомити тему уроку, зокрема чому людину називають головним чудом світу; ознайомити учнів із новими поняттями; розвивати пізнавальні здібності учнів, уяву, увагу, мислення; виховувати любов до праці, бажання приносити користь суспільству, культуру поведінки в суспільстві.

Обладнання: презентація до уроку, підручник, «Я у світі» (авт. О.В.Тагліна, Г.Ж.Іванова), робочий зошит; ілюстрації «семи чудес світу», «семи чудес України», таблиці-опори ключових понять уроку, записи на дошці, картки із словами для роботи в групах, тлумачний словник школяра, «чарівна скринька», дзеркальце.

 

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Розповідь.

- Шановні учні, ви вже третьокласники. Протягом літа підросли, подорослішали, змужніли.

- У цьому навчальному році ми разом будемо вивчати новий курс «Я у світі», головною метою якого є формування особистості, її громадянської культури. Предмет «Я у світі» в 3-4 класах охоплює такі теми: «Людина», «Людина серед людей», «Людина і суспільство», «Людина у світі».

Цей предмет ми вивчатимемо з помічниками: підручником «Я у світі» (авт. О.В.Тагліна, Г.Ж.Іванова), робочим зошитом «Я у світі».

2. Ознайомлення учнів з підручником «Я у світі», умовними позначками.

3. Опрацювання учнями статті-звернення «Любий друже!», с.3 підручника.

- На що звертають вашу увагу автори підручника у даній статті?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Розгадування ребуса.

- Розгадайте ребус і ви дізнаєтесь, яка тема сьогоднішнього нашого уроку.

(Головне чудо світу)

ІV. Повідомлення теми і завдань уроку.

- Тема нашого уроку: Головне чудо світу.

- Як ви розумієте зміст теми нашого уроку? Про що будемо говорити, дізнаватися? (Відповіді учнів)

- Перед нами сьогодні поставлено такі завдання уроку:

> зрозуміти зміст понять «чудо», «сім чудес світу», «сім чудес України», «я», «особистість», «суспільство»;

> дізнатися кого і чому називають головним чудом світу;

> працювати активно, бути уважними, дружними.

V. Робота над темою і завданнями уроку.

1. Ознайомлення учнів із поняттями «чудо», «сім чудес світу», «сім чудес України», «я», «особистість».

- Учні, вам, напевно, неодноразово доводилося чути поняття «сім чудес світу». Давайте спершу з’ясуємо, що означає поняття «чудо» за тлумачним словником школяра.

Чудо – те, що гідне великого подиву, незвичайне, дивовижне.

«Сім чудес світу» – це незвичайні, дивовижні, прославлені споруди, які ще в сиву давнину вигадали і побудували люди в різних країнах.

До них належать:

- єгипетські піраміди;

- висячі сади Семіраміди;

- храм Артеміди;

- гігантська статуя Зевса;

- Галікарнаський мавзолей;

- Статуя Колоса Родоського;

- Александрійський маяк.

До наших часів збереглася лише давньоєгипетська піраміда Хеопса.

Ми, українці, з гордістю пишаємося чудесами України. До них належать:

- заповідник «Кам’янець»;

- Києво-Печерська лавра;

- Софія Київська;

- парк Софіївка;

- Херсонес Таврійський;

- Хотинська фортеця;

- Хортиця.

- Давайте разом з вами з’ясуємо, хто ж є найголовнішим у творенні чудес світу, України.

2. Вправа «Хто у скриньці?»

- Погляньте у скриньку і одразу не озвучуйте кого ви там побачите, хто є найголовнішим чудом світу. (Вчитель проходить рядами із скринькою, учні поглядають).

- Хто був у скриньці,Максиме? (я) і т.д.

3. Вправа «Асоціативний кущ»

- Давайте разом створимо «павутинку» щодо поняття «я».

- Кожен із вас – унікальна і неповторна особистість. Звернемось до тлумачного словника і з’ясуємо, що означає слово «особистість»?

Особистість – людина, з її культурою , особливостями характеру, поведінки; індивідуальність, особа.(таблиця-опора)

Отже, під поняттям «я» ми розуміємо: громадянин, хлопчик або дівчинка, особистість, частинка природи, дитина, людина, учень, українець або українка та ін.

Запам’ятайте! Людина є найголовнішим чудом світу. Чому?

4. Робота за підручником: с.5. ознайомлення учнів з думкою відомих людей.

- Прочитайте думку Володимира Мономаха.

- Чи вважає Володимир Мономах людину головним чудом світу й частиною природи?

- Прочитайте думку Володимира Вернадського.

- Чи вважає Володимир Вернадський людину головним чудом світу й частиною природи?

- Порівняйте думки про людину цих двох відомих людей. Чим вони схожі? Чим відрізняються?

- Чому людину вважають найголовнішим чудом світу? (Людину вважають найголовнішим чудом світу, тому що завдяки силі її розуму, праці, вона здатна перетворювати природу, творити дива).

Фізкультхвилинка

VІ. Продовження роботи над темою і завданнями уроку.

5. Проблемне запитання. Усвідомлення учнями змісту поняття «суспільство».

- Учні, давайте з’ясуємо, хто допомагає людині творити дива світу?

- Прочитайте пояснення цьому питанню у останніх двох реченнях думки Володимира Вернадського.

Отже, сама людина не може творити чудеса. Лише у плідній співпраці, взаємодії з іншими людьми, членами суспільства вона здатна перетворювати природу.

- Що ж таке суспільство?

Суспільство – сукупність людей, об’єднаних певними стосунками, способом виробництва.

Кожен із нас є членом суспільства. Наведемо приклади різних суспільних груп: в школі – це суспільство учнів, об’єднаних за віком, які навчаються в одному класі; вдома – це суспільство членів сім’ї, які проживають разом; в батьків на роботі – це суспільство людей, об’єднаних родом діяльності.

- Чого навчається людина в суспільстві?

- Якою має бути людина, щоб суспільство досягло свого найвищого рівня розвитку?

VІІ. Узагальнення і систематизація знань учнів.

1. Робота в парах, групах з ілюстративним матеріалом підручника: с. 4. с. 6.

2. Робота в зошитах: с. 3, завдання 1, 2, 3.

3. Дидактична гра. Учні отримують картки із словами , на яких записано якості людини. Слід обвести ті якості людини, які сприятимуть розвитку суспільства. Доповнити перелік слів.Пояснити свій вибір.

ІX. Підсумок уроку.

- Кого і чому називають головним чудом світу?

- З якими поняттями ознайомилися на сьогоднішньому уроці? Що вони означають?

X. Домашнє завдання: с. 4-6, підручника; с. 3, зошита, завд. 4

Бурчак В.

Категорія: Конспекти уроків | Додав: Masha
Переглядів: 6234 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.4/7
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Годинник
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Пошук
Друзі сайту
На відмінно! Шкільне життя 4-Б класу.
Початкова школа Початкова школа


Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Сертификат на никнейм Сайт вчителя Пасічник Марії Анатоліївни, зарегистрирован на //site1508.ucoz.ua
Сертифицировать твой ник-нейм!