Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 05.07.2025, 12:14

Сайт вчителя початкових класів Пасічник Марії Анатоліївни

Меню сайту
Категорії розділу
Конспекти уроків [4]
Нормативно-правова база [7]
,,Методична скарбничка’’ [16]
Календарне планування [2]
Підручники 4 клас (нова програма) [5]
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Конспекти уроків

Урок позакласного читання. Письменники рідного краю
29.11.2014, 21:23

Мета. Поглибити знання учнів про подільських майстрів слова. Познайомити з життєвим шляхом і творчим доробком Г. Храпача. Розвивати навички виразного читання, збагачувати словниковий запас учнів. Формувати громадянську компетентність. Виховувати любов і повагу до рідного краю.

 Матеріал до уроку: виставка книг, мультимедійна презентація.

Хід уроку

 I. Організація учнів.

II. Повідомлення теми і мети уроку. (Слайд 1)

 - Ви готувались до уроку позакласного читання. І сьогодні настав час відправитись   в подорож у творчу країну Григорія Храпача - письменника подільського краю, нашого земляка.

- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? В кінці уроку підведемо підсумок, чи справдились ваші сподівання.

Ш.  Ознайомлення з біографією Г. Храпача. (Слайди 2-5)

 Вчитель:

 - Григорій Якович Храпач народився 23 червня в с. Гелетинці Хмельницького району.

 Від пастухів Грицько навчився грати на сопілці, балалайці, мандоліні, скрипці. Ще- малював. У третьому класі написав перші вірші, у п'ятому -казки, які сам ілюстрував, та оповідання.

     Почалася Велика Вітчизняна війна. Після визволення Поділля від німецько - фашистських загарбників пішов на фронт. Був поранений. Має бойові нагороди. У повоєнні роки навчався в Інституті прикладного мистецтва.  Ще тоді виступав у газетах, журналах, а картини експонувалися на виставках.

         Окремими виданнями вийшли такі книги Григорія Храпача: „ Струмок", ,Джерело", „Ластів'ята", „ Хто відгадає", ,Казки", „Сто загадок", „Золотава, або пригоди золотої бджілки", „Я заграю на дуду", „Жайворонки над нивою"

ІV. Мандрівка у творчість Г. Храпача

1. Робота з виставкою книг (І група). (Слайди 6-10)

2. Обговорення прочитаних творів  (ІІ група) . (Слайди 12-16)

   Вірші:,,Пряля’’, ,,Струмок’’. Оповідання ,,Друзі’’, ,,Ластів’ята’’, ,,Джерельце’’.

3. Турнір «Кмітливих» ( ІІІ група)

 - Григорій Храпач написав для малюків чимало загадок. Відгадайте загадки, які підготували учні. (Слайди 17-22)

Біля нашого села

Вибігла із джерела:

Між лугами, між полями,

Між крутими берегами

Ген — до моря побрела.             (Річка)

 

Ну й же кінь-волокінь

Силу має, поле крає

З краю в край:

Де він ходить,

Щедрий вродить урожай.    (Трактор)

 

Була сижуха в семи кожухах

Порозрізали, пороздягали.

Сидить сижуха, животик чуха –

Весела наче, а кухар плаче.         (Цибуля)

 

Жовтобокий карапуз

Йшов городом та й загруз,

Бо насіння стільки має,

Що аж боки розпирає.     (Гарбуз)

 

Що воно за дивна птиця?

Світла денного боїться,

Дзьоб гачком, великі очі,

І не спиться їй щоночі.

— Ху-ху-гу!

— кричить-співа.

Відгадали? Ні?                                (Сова)

 

Маю ріжки й пір’я,

Хоч не птах, не звір я.

От постеле постіль мати,

Будем разом ночувати –

Кухонько до вушка, я м’яка …     (Подушка)

 

V. Робота над оповіданням ,,Вишенька вродила’’.

1. Вступне слово вчителя.

- Сьогодні ми будемо читати оповідання ,,Вишенька вродила’’. Наш край здавна славився своїми садами. А українці були гарними садівниками.  Нам свої „цікавинки” про вишню розкажуть діти (ІV група). (Слайди 24-27)

 - Вишневий сад супроводжує наші оселі хтозна й відколи. Дуже багато у нас поселень з „ вишневими” назвами? Вишневе, Вишняки, Вишнівка..

- Любов і пошана народу дуже помітно відбилася у народному побуті, звичаях, усній народній творчості, оспівана у піснях.

- Цвіт вишні, вплетений у вінок – це символ материнської любові. Вишня – оберіг від злих сил. Якщо біля хати росли вишні, то там не буде гуляти нечиста сила.

 

Фізкультхвилинка

 

2. Читання оповідання вчителем.

3. Словникова робота: зарясніла, красно дякую, тупцяє. (Слайд 29)

4. Напівголосне читання учнями.

5. Гра ,,Дуель’’. Групи ставлять одна одній запитання за змістом.

6. Вибіркове читання твору. (Слайди 30-33)

7. Робота в групах над прислів’ями. (Слайд 34)

Учні складають прислів’я за його частинами, вибирають прислів’я, яке виражає головну думку твору:

-  Біля сонця тепло, а біля матері добре.

- Яке дерево, такі й квіти, які батьки, такі і діти.

- Не краса красить, а розум.

- Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько.

 

VІ. Підсумок уроку.

- З творчістю якого  письменника нашого краю ми сьогодні знайомились?

- Які твори він написав?

- Чи виправдались ваші сподівання?

 

VІІ. Домашнє завдання

 - Наступного уроку ми будем працювати над темою: „Людина починається з добра". Підготуйте оповідання Василя Сухомлинського.

Категорія: Конспекти уроків | Додав: Masha
Переглядів: 2651 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Годинник
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Пошук
Друзі сайту
На відмінно! Шкільне життя 4-Б класу.
Початкова школа Початкова школа


Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Сертификат на никнейм Сайт вчителя Пасічник Марії Анатоліївни, зарегистрирован на //site1508.ucoz.ua
Сертифицировать твой ник-нейм!